Головна | Мій профіль | Вихід | RSSЧетвер, 14.12.2017, 15:22

Головна » 2015 » Червень » 4 » Дуб А. П. Грищенка
Дуб А. П. Грищенка
Знати землю, знати людей, які прославили її, - священний обов’язок кожного, хто вважає себе сином рідної землі. Серед тих, хто жив і творив заради збагачення культурних надбань рідного краю, почесне місце належить Арнольду Панасовичу Грищенку, нашому земляку, великому мовознавцю, ученому, учителю. Родом він з Ріпкинщини. Народився в невеличкому селі Мутичів. З 1951року по рік 1954 навчався в Ріпкинській середній школі. Учився сумлінно і з великою охотою. Хлопець цікавився різними науками, однак найбільше захоплювала його таїна слова, тому і вступив до Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М.В.Гоголя, після закінчення якого повернувся працювати на іпкинщину. Займав посаду директора Гучинської восьмирічної школи. Через два роки Арнольд Панасович успішно витримав вступні випробування і став аспірантом Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні.
Швидко збігли насичені працею цікаві роки навчання в аспірантурі. Арнольда Панасовича залишили працювати в академічній установі. Арнольд Панасович – доктор філологічних наук, професор, дійсний член Академії вищої школи України, заслужений діяч науки й техніки України, член бюро Відділення педагогіки і психології вищої школи Академії педагогічних наук України, лауреат премії імені І.Я.Франка Національної академії наук України… Але, на жаль, у 2006 році серце вченого перестало битися.
Він був добрим другом для гімназії. Не один раз відвідував заклад. Завжди підтримував обдаровану молодь, допомагав випускникам гімназії в навчанні в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова.
Його ім’я широковідоме давно і по праву вписане в історію українського мовознавства. Тож з огляду на це в гімназії створено музей А.П. Грищенка.
Рада музею підтримує тісний зв’язок із родиною А.П. Грищенка та його колегами. І ось травневого теплого ранку до гімназії завітали гості: дружина Арнольда Панасовича – Ніна Миколаївна, син – Тарас Арнольдович – кандидат історичних, доцент кафедри нової і новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Т.Шевченка, друзі та учні відомого мовознавця: Висоцький Анатолій Васильович – директор інституту української філології і літературної творчості імені Андрія Малишка, Мойсієнко Анатолій Кирилович – поет, завідувач кафедри української мови Київського національного університету імені Т.Шевченка, Бойко Надія Іванівна, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Ніжинського державного педагогічного університету ім. М.В.Гоголя. Мета їх приїзду – зустрітися з учителями та гімназистами – переможцями мовознавчого конкурсу ім. А.П.Грищенка, започаткованого в закладі в 2013 році. Важливою подією стала посадка дуба. Цікава історія цього невеличкого дерева. Біля будинку, де мешкає родина Грищенків знаходить школа, біля якої росте канадський дуб. Арнольд Панасович з Ніною Миколаївною любили відпочивати біля нього. Одного разу Арнольд Панасович підібрав два невеличкі жолуді, які вирішив посадити у себе на дачі. І сталося диво: один жолудь дав паросток, з якого почав рости дубок. Арнольд Панасович мріяв пересадити деревце, але не встиг. Дубок підростав, набирався сили. І тоді родина мовознавця вирішила здійснити його мрію – пересадити дуб на рідній землі Арнольда Панасовича. Зараз це деревце красується на подвір’ї Ріпкинської гімназії, як пам’ять про великого земляка.
Після відбулася зустріч гостей з учнями та вчителями гімназії. Ніна Миколаївна подарувала переможцям мовознавчого конкурсу книжки з дарчим підписом. Учні й друзі Арнольда Панасовича поділилися своїми спогадами про нього, залишили подарунки для музею. У кожного з них бриніли сльози в очах, тремтів голос, коли вони розповідали про свого друга й учителя. Цікаво було поспілкуватися учням з відомим поетом Анатолієм Мойсієнком.
Після зустрічі Тетяна Чучвага, учениця 11-А класу, провела екскурсію в музеї А.П.Грищенка. Ніна Миколаївна та Тарас Арнольдович передали в музей особисті речі мовознавця. Гості відвідали гімназійні музеї: етнографічний, центр ім. С.Ф.Русової, від яких у них залишилися найкращі враження.
Л.О.Кузьменко
учитель української мови та літератури
Ріпкинської гімназії

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting